Články

Kolik peněz můžete skutečně chtít za svou nemovitost?

Jedním z nejvíce emocionálně nabitých okamžiků v životě je prodej nemovitosti. Často je nemovitost spojená s mnoha vzpomínkami, úsilím a investicemi do úprav, které jsme v průběhu let provedli. Není tak divu, že když přijde čas na určení ceny, máme mnohdy přehnaná očekávání.

Velmi často se setkávám s tím, že lidé očekávají za svou nemovitost vyšší částku, než je její skutečná tržní hodnota. Každý by měl mít realistické představy o tom, kolik může za svůj dům, byt či pozemek požadovat. Jedním z klíčových faktorů v této oblasti jsou emoce a vzpomínky majitelů, které zasahují do objektivního hodnocení ceny. V tomto článku vám přiblížím, proč se někdy tyto odhady od reality tak liší.

Celý článek

Co můžete dělat, když máte nepřizpůsobivé sousedy?

Kromě výběru správné nemovitosti je pro spokojené bydlení důležité mít i dobré sousedy. Ať už bydlíte v bytě nebo v domě, mít dobré sousedy je k nezaplacení. Vždyť hluční nebo problémoví sousedé mohou vážně poškodit vztahy a ovlivnit kvalitu bydlení a života jako takového. Zvláště pokud bydlíte v bytovém domě, kde se sousedům a jejich zvykům nelze tak snadno vyhnout. Dá se s tím něco dělat?

Celý článek

Home staging aneb jak připravit nemovitost k prodeji

 

Celý článek

Poplatek notáři při dědictví

Z dědictví se neplatí žádná daň, nicméně dědictví musí vyřizovat notář, který má nárok na notářskou odměnu. Kolik činí odměna notáře z dědictví zjistíme v dnešním článku.

Celý článek

Byt v osobním vlastnictví vs. byt v družstevním vlastnictví

Existuje spoustu pro a proti. Každé vlastnictví má své zastánce stejně jako odpůrce. V dnešním článku si uděláme srovnání obou typů vlastnictví.

Celý článek

Hypotéky za 3 % i více. Kam až porostou sazby?

Zatímco v červenci a srpnu se hypoteční úvěry poskytovaly se sazbou okolo 2 %, podzimní měsíce přináší citelné zdražení. Přesto zájem o hypoteční úvěry neklesá, banky hlásí rekordní měsíce. Ke konci roku by se objem poskytnutých hypoték mohl pohybovat okolo 400 miliard.

Celý článek

Jak postupovat při prodeji nemovitosti?

Jak může vypadat nemovitost při prodeji či pronájmu? Jaké se dají použít nástroje a jestli to na výsledku bude znát? To sami zjistíte v tomto článku.

Celý článek

Jak pojistit svůj domov

Pořídili jste si vlastní bydlení a říkáte si, že jste do něj vložili tolik peněz, že už nehodláte obětovat ani korunu? Omyl, právě pár stovek korun vás může ochránit před vydáním desetitisíců až statisíců.

Celý článek

Vyznejte se jako realitní makléř

Možná zvažujete prodat svou nemovitost a vyznat se v té realitní terminologii je pro vás trochu problém. V tomto článku jsem sepsal výběr z nejčastějších pojmů, které zaznívají při prodeji nemovitosti.

Celý článek