Články

Chytrá domácnost: Budoucnost bydlení je zde!

V dnešním světě je technologie neodmyslitelnou součástí našich životů, a to platí i pro naše domovy. Chytrá domácnost není už jen věcí budoucnosti, ale realitou, která nám přináší nejen větší pohodlí, ale i úspory. V tomto článku se podíváme na to, jak přesně chytrá domácnost funguje, jaké technologie a systémy ji tvoří a jak mohou tyto inovace přispět k efektivnějšímu využití energií. Zjistíme, jak můžete svůj domov proměnit v inteligentní prostor, který nejen reaguje na vaše potřeby, ale také pomáhá chránit životní prostředí a šetřit vaše peníze. 

Celý článek

Proč je důležité mít správně nastavené zálohy na energie u vaší nemovitosti?

Zálohy na energie se staly v posledních letech středem pozornosti mnoha domácností v České republice. Vzhledem k vysokým cenám za energie je mnozí z nás začali řešit více, než kdy dříve. Na konci tohoto roku však končí vládou stanovené energetické stropy a je třeba této problematice opět věnovat pozornost. Zároveň velcí dodavatelé snižují ceny jak u fixovaných, tak nefixovaných produktů. Nyní je tedy klíčový čas zhodnotit, jestli jsou vaše zálohy nastaveny správně.

Celý článek

Home staging aneb jak připravit nemovitost k prodeji

 

Celý článek

Poplatek notáři při dědictví

Z dědictví se neplatí žádná daň, nicméně dědictví musí vyřizovat notář, který má nárok na notářskou odměnu. Kolik činí odměna notáře z dědictví zjistíme v dnešním článku.

Celý článek

Byt v osobním vlastnictví vs. byt v družstevním vlastnictví

Existuje spoustu pro a proti. Každé vlastnictví má své zastánce stejně jako odpůrce. V dnešním článku si uděláme srovnání obou typů vlastnictví.

Celý článek

Hypotéky za 3 % i více. Kam až porostou sazby?

Zatímco v červenci a srpnu se hypoteční úvěry poskytovaly se sazbou okolo 2 %, podzimní měsíce přináší citelné zdražení. Přesto zájem o hypoteční úvěry neklesá, banky hlásí rekordní měsíce. Ke konci roku by se objem poskytnutých hypoték mohl pohybovat okolo 400 miliard.

Celý článek

Jak postupovat při prodeji nemovitosti?

Jak může vypadat nemovitost při prodeji či pronájmu? Jaké se dají použít nástroje a jestli to na výsledku bude znát? To sami zjistíte v tomto článku.

Celý článek

Jak pojistit svůj domov

Pořídili jste si vlastní bydlení a říkáte si, že jste do něj vložili tolik peněz, že už nehodláte obětovat ani korunu? Omyl, právě pár stovek korun vás může ochránit před vydáním desetitisíců až statisíců.

Celý článek

Vyznejte se jako realitní makléř

Možná zvažujete prodat svou nemovitost a vyznat se v té realitní terminologii je pro vás trochu problém. V tomto článku jsem sepsal výběr z nejčastějších pojmů, které zaznívají při prodeji nemovitosti.

Celý článek